Quantcast
Channel: Слово Просвіти »Неопалима купина
Viewing all articles
Browse latest Browse all 17

Залізний характер та ніжна душа Василя Стуса

$
0
0

Анна КИРИЛКО,
студентка 5 курсу, КНУКіМ

У київському Музеї книги та друкарства України триває виставка, присвячена 75річчю від дня народження відомого українського поета Василя Стуса.
На виставці експонуються матеріали з колекції Музею книги та друкарства України, відділів рукописних фондів і текстології, а також бібліотеки Інституту літератури ім. Т. Шевченка НАН України, Національного музею українського народнодекоративного мистецтва, архівів Дмитра Стуса, Василя Овсієнка.
На виставці представлена надзвичайна кількість видань поета, збірки “Золотокоса красуня”, “Феномен доби”, “Під тягарем хреста” тощо, переклади іншими мовами, що свідчить про увагу до поета закордонних українців: Берн (1983 р.), Гамбург (1984 р.), НьюЙорк (1987 р.). Також демонструються книги, що побачили світ за кордоном, але українською: у БалтиморіТоронто (1987 р.), Варшаві (1990 р.).
Василь Стус переймався не лише красою мови, літератури, а й проблемами, що існували в тоталітарному суспільстві.
Побачити рукописні тексти (наприклад, вступні слова до збірки “Палімпсести”), а також саморобні зошити дуже символічно для кожного відвідувача. Адже почерк і манера написання свідчать, що Стус “міцно тримав олівець в руках” та упевнено висловлював свої думки.
Експоновано одяг в’язня та фото табору, у якому відомий поет помер під час голодування, що відбувалося на знак протесту проти жорстокого поводження табірної адміністрації з політв’язнями.
Представлені фото поетадисидента та його родини допомагають детальніше уявити життя цієї людини. Різноманітні документи частково створюють  його образ. Зокрема в анкеті засудженого Василя Стуса у графі “особливості” зазначено “разговорчив”, отже, можна зробити висновок, що навіть у тяжких умовах поет не зламався та завжди боровся за справедливість словом.
В експозиції представлено Указ про присвоєння Василеві Стусу звання Героя України посмертно.
Відвідати виставку можна до 20 лютого 2013 року.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 17